Strona główna Dzisiaj jest: 28-3-2024, godzina 9:48:37

********************************

dyplomWieniec dożynkowy:

*******************************

Krajowy Instytut Akcji Katolickiej wysłał list z protestem do marszałka Bronisława Komorowskiego, w którym wyraził oburzenie wypowiedzią Andrzeja Wajdy skierowaną przeciwko ks. abp. Józefowi Michalikowi, metropolicie przemyskiemu i przewodniczącemu Konferencji Episkopatu Polski. Szkalujące księdza arcybiskupa uwagi reżysera padły na wyborczym wiecu poparcia dla kandydata PO na prezydenta.

"Polski reżyser, członek Honorowego Komitetu marszałka w wyborach insynuował, że Ks. Arcybiskup - w kontekście katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem - wypowiedział słowa, które w rzeczywistości nigdy nie padły z jego ust. Nikt też z uczestników, biorących udział w tej kampanii, nie zaprotestował przeciwko tej kłamliwej i wrogiej wypowiedzi, co tym bardziej budzi zdumienie" - czytamy w liście podpisanym przez ks. bp. Mariusza Leszczyńskiego, krajowego asystenta kościelnego Instytutu Akcji Katolickiej, oraz Halinę Szydełko, prezes Zarządu Krajowego Akcji Katolickiej. Sygnatariusze listu podkreślają, że zdają sobie sprawę, iż pan marszałek nie odpowiada za czyny i słowa innych ludzi, nawet z najbliższego otoczenia. "Prosimy jednak bardzo, aby Pan Marszałek spowodował odwołanie przez p. Andrzeja Wajdę oszczerstwa, które rzucił on pod adresem Ks. Arcybiskupa Józefa Michalika, i publicznie przeprosił go za wyrządzoną mu krzywdę" - zaapelowali.
Na szkalujące biskupa przemyskiego uwagi Andrzeja Wajdy, które padły na wiecu wyborczym kandydata PO, odpowiedziała przemyska kuria. - Takie słowa nie zostały wypowiedziane przez żadnego z biskupów przemyskich i jako nieprawdziwe naruszają ich dobre imię - podkreśla w rozmowie z nami ks. Bartosz Rajnowski, kanclerz Kurii Metropolitalnej w Przemyślu. W specjalnym oświadczeniu czytamy m.in.:
"Kuria Metropolitalna w Przemyślu wyraża protest wobec niezgodnej z prawdą insynuacji wypowiedzianej w dniu 16 maja 2010 r. przez Członka Komitetu Honorowego Kandydata PO na Prezydenta RP, a wyemitowanej przez stacje telewizyjne i powielonej przez portale internetowe, jakoby Biskup przemyski miał powiedzieć, iż żałuje, 'że w Katyniu nie spadł samolot rządowy, ale 7 kwietnia'".
Kanclerz przemyskiej kurii wzywa polityków i osoby im towarzyszące w kampanii o zachowanie minimum kultury i poszanowania dla przekonań religijnych innych osób w przestrzeni publicznej. - Tego rodzaju nieodpowiedzialna i nieprawdziwa wypowiedź członka Komitetu Honorowego jest niegodna ludzi kultury politycznej i demaskuje intencje autorów obliczone na podważanie dobrego imienia Kościoła - podkreśla ks. Rajnowski i przypomina, że biskupi przemyscy z wielką troską i bólem wypowiadali się na temat tragedii pod Smoleńskiem.
Małgorzata Pabis

*************************************

ZAPRASZAMY DO OGLĄDANIA ZDJĘĆ Z

II  FESTYNU PARAFIALNEGO:

/ Liturgia Godzin /

Przeżywając Święta Zmartwychwstania Pańskiego pragnę złożyć Wszystkim Parafianom, Ofiarodawcom i Darczyńcom z serca płynące życzenia:

Niech miłość Boga względem człowieka, która krwią Niewinnego Baranka została wpisana w rzeczywistość Krzyża będzie ostoją wierności i odwagi w codzienności życia.

Niech radość, która płynie z pustego grobu i prawdy Zmartwychwstania, umacnia nadzieję życia i napełnia serca odradzającą mocą.

Niech pokój, który przynosi Zwycięski Baranek, będzie źródłem wszelkich łask i błogosławieństwa na każdy dzień życia .                                                                  Zmodlitewną pamięcią                                                                                           ks.Paweł Szajner

---------------

Wycieczka scholi parafialnej na Kolorowe Jeziorka. 21 czerwiec 2009r
------------------------------------------

Zapraszamy do oglądania zdjęć z:

11111111·    Wizytacji obrazu Jezusa Miłosiernego w naszej Parafii:1111111

·       Wycieczki scholii parafialnej nad Kolorowe Jeziorka.

·       Procesji Bożego Ciała w Mrowinach.

---------------------------------------------

OVB2<br><a mce_thref=View Raw Image" width="580" height="135">