Strona główna Dzisiaj jest: 22-5-2017, godzina 17:30:13

KS. PROBOSZCZ

Proboszcz  Parafii: darmowy hosting obrazków  

Ksiądz Paweł Szajner

    

 Urodził się 16 kwietnia 1967r. w Kamiennej Górze.

  Przygotowanie do posługi kapłańskiej rozpoczął w Seminarium Duchownym we Wrocławiu, następnie po powstaniu nowej diecezji legnickiej, naukę kontynuował w Legnicy. Tu został wyświęcony na księdza w 1994 roku.

  Pracę duszpasterską jako wikariusz przez minione lata wykonywał kolejno w parafiach w Strzegomiu, Wałbrzychu, Jeleniej Górze, Boguszowie Gorcach, w Wałbrzychu.

   W piętnastym roku jego posługi duszpasterskiej dekretem biskupim z dnia 12 grudnia 2008r. został powołany od dnia 21 grudnia 2008r. na proboszcza nowo powołanej parafii w Mrowinach pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski.

  Uroczyste kanoniczne wprowadzenie księdza proboszcza  miało miejsce 4 stycznia 2009r. w kaplicy w Mrowinach.

 

darmowy hosting obrazków