Strona główna Dzisiaj jest: 19-3-2024, godzina 7:55:05

KS. PROBOSZCZ

Proboszcz  Parafii: darmowy hosting obrazków

Ksiądz Paweł Szajner

Urodził się 16 kwietnia 1967r. w Kamiennej Górze.

Przygotowanie do posługi kapłańskiej rozpoczął w Seminarium Duchownym we Wrocławiu, następnie po powstaniu nowej diecezji legnickiej, naukę kontynuował w Legnicy. Tu został wyświęcony na księdza w 1994 roku.

Pracę duszpasterską jako wikariusz przez minione lata wykonywał kolejno w parafiach w Strzegomiu, Wałbrzychu, Jeleniej Górze, Boguszowie Gorcach, w Wałbrzychu.

W piętnastym roku jego posługi duszpasterskiej dekretem biskupim z dnia 12 grudnia 2008r. został powołany od dnia 21 grudnia 2008r. na proboszcza nowo powołanej parafii w Mrowinach pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski.

Uroczyste kanoniczne wprowadzenie księdza proboszcza  miało miejsce 4 stycznia 2009r. w kaplicy w Mrowinach.

darmowy hosting obrazków