Strona główna Dzisiaj jest: 28-5-2024, godzina 18:54:50

OGŁOSZENIA


 

 

XXV Niedziela Zwykła

 

21.09.2014.

 

1.   Dzisiaj XXV Niedziela Zwykła, w którą przeżywamy Parafialne Dożynki. Msza św. dożynkowa o godz. 1200 w Łażanach. Przybądźmy z wieńcami dożynkowymi jako wspólnota czterech wiosek, aby wspólnie wypowiedzieć Bogu nasze dziękczynienie za tego roczne plony.

 

2.  W tym tygodniu przeżywać będziemy:

we  wtorek – Św. Pio z Pietrelciny, prezbitera, wspomnienie.

w czwartek – Bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera, wspomnienie.

w sobotę – Św. Wincentego á Pauio, prezbitera, wspomnienie.

w  przyszłą niedzielę –  XXVI Niedziela Zwykła.

W dniu dzisiejszym o godz. 1500 w naszej parafii rozpoczynamy Jerycho Różańcowe, które potrwa do przyszłej niedzieli. Przez te 7 dni będziemy adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie trwając na modlitwie różańcowej. W tej modlitwie chcemy zawierzyć Panu Jezusowi sprawę wejścia do nowej świątyni oraz peregrynację figury Matki Bożej Fatimskiej z ufnością rozbudzenia na nowo w naszej wspólnocie wiary, nadziei i miłości, które zaowocują pragnieniem pełniejszego życia we wspólnocie Kościoła Chrystusowymi sakramentami. Zachęcam wszystkich do włączenia się w tą modlitwę. Znajdźmy godzinę czasu w ciągu doby na modlitwę i adorację. Niech to będzie szczególny dar serca dla Pana Jezusa. Osoby chętne mogą zapisać się po mszach św. do listy adorujących, tak aby była zachowana ciągłość modlitwy.    

Mszy świętej w dni powszednie o godz. 1800. Zapraszam serdecznie.

Okazja do spowiedzi w dni powszednie pół godziny przed Mszą św.

 

3.   Pragnę podziękować jednej rodzinie i p. Ernestowi Mitzner,  za złożoną ofiarę na cel spłacenia pożyczki.

 

4.  Dziękuję z głębi serca Panom, którzy w minionym czasie pracowali przy budowie kościoła i domu parafialnego. Dziękuję za wasze zaangażowanie. W dalszym ciągu zapraszam do pomocy wszystkich chętnych Panów każdego dnia na godz. 800.

 

5.  Dziękuję rodzinom, które w tym tygodniu posprzątały świątynię na dzisiejszą niedzielę. Jednocześnie proszę o dalszą troskę o Dom Boży i nasz dom modlitwy.

 

6.  Jak każdej niedzieli tak i w dniu dzisiejszym zachęcam do sięgnięcia po najnowsze numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Znajdziemy w nich wiele ciekawych artykułów poruszających aktualne tematy życia Kościoła jak i świata. Warto poczytać.

 

7.  Kancelaria parafialna czynna w sobotę od godz. 800 do 900.

 

8.  Bardzo gorąco zapraszam chłopców z klas III - VI do Służby Liturgicznej Ołtarza. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszach świętych. Rodziców natomiast proszę o wsparcie chłopców w podjęciu tej decyzji.

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                       Ks. Paweł Szajner

                                                                                                                                Proboszcz